- Call Reminder
- Push Message
- Message Reminder
- Calendar
- Remote Control
- Pedometer ( Step Count )
- App Notifications( Facebook, Twitter, Wechat, WhatsApp, etc.)
- Bluetooth Music
- Stopwatch
- Countdown
- Auto Light-up Screen
- Heart Rate Tracker
- Blood Pressure Monitoring
- Multiple Sport Modes
- Sleep Tracker
- Fitness Tracker
- Bluetooth v4.2
- Touch Screen and Buttons
- Interchangeable Straps
- Magnetic Charging
Supported Watch Languages:
- English
- Czech
- German
- Spanish
- French
- Italian
- Portuguese
- Russian
- Japanese
- Korean
- Thai
- Simplified Chinese
- Traditional Chinese
| Display Type | IPS |
| Screen Resolution | 240×240 |
| screen | < 2″, 1.3inch full circle screen |
| Display Colour | Colour |
| Design | Bar |
| Band Material | Leather/ Silicone |
| Case Material | Zinc alloy |
| Product size | 47mmx11.2mm |
- 1 x DT78 Smart Watch
- 1 x Magnetic Charging Cable
- 1 x User Manual
Comes with Gift Box
| Single package size | 15X9X4 cm |
| Single gross weight | 0.250 kg |
| Free Standard Delivery in | UK |










































Reviews
There are no reviews yet.