- Volume Control
- Pause Playback
- Playback Control
- Answer Phone Calls
- 1 x VR 3D Glass
- Comes in Gift Box
| Single Package Size | 21X10X22.5 cm |
| Single Gross Weight | 605g |
| Free Standard Delivery within | UK |

£25.00£33.00 (-24%)
Selling Points:
| Single Package Size | 21X10X22.5 cm |
| Single Gross Weight | 605g |
| Free Standard Delivery within | UK |

| Glass Type | 3D Glass |
|---|---|
| Virtual Screen Size | 50" |
| Lens / Transmittance | 41.5mm Aspheric Optical Resin Lens |
| Large Screen Visual Wide Angle | 100-110 degrees |
| Headphone Plug Type | Full-Sized |
| Plug Diameter | 3.5mm |
| Headband Material | Leather, Artificial Leather |
| Product Material | ABS + Non-Woven Fabric |
| Buffer Material | Artificial Leather |
| Add-ons | 3D VR Glass with Built in Headphones |
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.